giant gas stove

Źródło ogrzewania w domu i w firmie

Wybór źródła ogrzewania do domu czy firmy wcale nie jest łatwy, wszak decyzji nie można podjąć pod wpływem impulsu czy też chwili, lecz należy wziąć pod uwagę zarówno aspekt ekonomicznym jak i ekologiczny. Zatem co najlepiej wybrać?

Ekogroszek, pellet, gaz, a może ogrzewanie domu pompę ciepła?

Bądźmy szczerzy ceny gazu są stosunkowo wysokie, z kolei użytkowanie starego pieca znacząco wpływa na zanieczyszczenie powietrza i jeszcze bardziej zwiększa problem smogu, który i tak już jest bardzo duży. Oczywiście można wybrać pompę ciepła, ale i to rozwiązanie nie jest pozbawione wad, wszak generuje wysokie rachunki za prąd, a jeżeli już wybieramy pompę ciepła to jednak warto pomyśleć także o panelach fotowoltaicznych, tylko wtedy taka inwestycja wydaje się sensowna i w miarę opłacalna. Na pewno na uwagę zasługuje ekogroszek czy pellet, ale i gaz, ale pod jednym warunkiem.

Wybór pieca kluczem do sukcesu- co wybrać by nie żałować?

Można wybrać ogrzewanie gazowe, jednak aby było ono w miarę opłacalne warto zainwestować w odpowiedni piec, ale jego koszt nie jest już mały. Mamy tutaj na myśli piec kondensacyjny, dzięki któremu można dodatkowo odzyskać 20% ciepła, co zasadniczo przekłada się na 20% oszczędności względem zwykłego pieca. Ale tutaj warto wiedzieć, że koszt dobrego pieca to około 10 tysięcy. Dobrym wyborem jest ogrzewania czy to domu czy firmy ekogroszkiem, choć może ekogroszek najtańszy nie jest, ale jest na pewno bardzo ekonomiczny i w ogólnym rozrachunku ogrzewanie nim nawet dużych powierzchni jest bardzo opłacalne. Więc co lepsze ekogroszek czy pellet a może węgiel? Warto podkreślić, że spalając go w piecu nie emituje się wiele szkodliwych gazów czy też pyłów. Na pewno dużą zaletą jest to iż piece do ekogroszku są zautomatyzowane, czyli tak naprawdę nie wymagają od użytkownika żadnej obsługi, wystarczy tylko ustawić temperaturę i nałożyć materiał do podajnika. Piece na ekogroszek także nie są bardzo tanie, zresztą podobnie jak na pellet, jednak można całkiem dobre modele zakupić już za kwotę około 5 tysięcy złotych, co i tak jest połową ceny, jaką trzeba zapłacić za dobry piec gazowy kondensacyjny.

Aby zacząć oszczędzać na początku trzeba ponosić pewne inwestycje i nie inaczej jest w przypadku wymiany źródła ciepła. Oczywiście tutaj zasada jest jedna, a mianowicie na jakości nie można oszczędzać, a więc dotyczy to zakupu pieca, ale i paliwa grzewczego. Niezależnie czy wybierzecie najtańszy ekogroszek czy wysokiej jakości pellet to inwestycja szybko się zwróci, a wy nie będziecie przyczyniać się do jeszcze większego zanieczyszczenia powietrza.