Software Programming Background

Zwinne wytwarzanie oprogramowania

Gdzie możemy wykorzystać Agile

Pojęcie na pierwszy rzut oka, wydaje nam się, nazwą jakiejś nowinki technologicznej. To nie tylko sztywna rama, do której powinniśmy się stosować. To rodzaj pewnego działania bardziej na wyczucie, prężnie działająca struktura zarządzania projektami IT. Czy warto skorzystać, z wiedzy co to jest Agile? Na pewno tak, gdy poznamy styl działania bliżej.

Pewien rodzaj zbierania doświadczeń motywuje do wyciągania wniosków na dany temat. To ciągłe eksperymentowanie i dążenie do zbierania danych, które pomogą nam w tworzeniu produktu, opracowaniu planu działania. Planu, ale nie w ogólnym pojęciu tego słowa. Działania są bardziej elastyczne, reagujące na potrzeby klienta, nastawienie na współpracę.

Co to jest Agile?

Agile jest sposobem na kolejne oszczędności w firmach. Agile określane jest jako zwinne myślenie, dopasowanie się do sytuacji, która bardzo często jest nie do przewidzenia. Zmienne okoliczności zostawiają nam pole do popisu, większą kreatywność w działaniu. Standardowe działania, jakimi są procedury, mogą nie być tu pomocne.

W takim postępowaniu ważna jest ta elastyczność. Tworzenie oprogramowania, na podstawie ciągle zmieniających się warunków. Problemem w tym rozwiązaniu, może być nadinterpretacja, bądź błędne założenia, które niestety negatywnie wpłyną na rezultaty.

Produkt szyty na miarę

Zespół, cała grupa odpowiada za tworzenie. Na każdym etapie powstawania od początku to właśnie oni odpowiadają za całość. Dzięki temu system jest bardziej kompletny, wykorzystując burzę mózgów, możemy stworzyć produkt kompleksowy. Odpowiadający wymaganiom wszystkim klientom, stworzony pod konkretną potrzebę. Nie tylko na miarę klientów, ale także dostosowuje się do potrzeb pracowników. Daje nam większe pole do popisu, pozostawiając sporą lukę na rozwój.

Bardzo ważną funkcję pełni tu praca zespołowa. Taki zespół, będzie lepiej radził sobie w trudnych sytuacjach, będzie bardziej zgrany. Wszyscy będą zadowoleni ze wspólnych sukcesów. Wpłynie pozytywnie na naszą atmosferę w pracy.