Woman showing credit report papers to client

Zdolność kredytowa jako klucz do sukcesu

Credit scoring co to?

Starasz się o kredyt w banku? Jednak warunki co do przyznania kredyty nie zależą tylko od dobrej woli doradcy. Nie ma jednego wzoru, warunku, który musisz spełniać, by dostać kredyt. Ponadto to, że nie dostaniesz kredytu w jednym banku, nie oznacza, że twoją ostatnią deską ratunku jest pożyczyć od znajomych czy pożyczka w instytucji finansowej, parabanku.

Każdy bank ma inne warunki, które musisz spełnić, by dostać zobowiązanie. Jednak są takie, których nie przeskoczymy, kiedy żaden bank nie jest w stanie udzielić nam kredytu.

Taką przeszkodą może być zadłużenie, wpis do BIK-u zdecydowanie dyskwalifikuje nas jako kredytobiorców. W takim przypadku żaden bank nam nie zaufa i nie udzieli gotówki. Jednak kilkudniowe opóźnienie, może nie być przeszkodą.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że wielokrotne spóźnienia są rejestrowane w bazie bikowej, możemy stać się niewiarygodni. Przy większych zobowiązaniach warto zastanowić się nad wskaźnikiem credit scoring co to? Bo to nie tylko zdolność kredytowe, badany jest nasz wiek czy wykształcenie.

Duży kredyt

Gdy staramy się, o większe zobowiązanie dużo bardziej zależy nam na dobrej opinie w bazach, ponieważ osoby, które regularnie spłacają swoje zobowiązania, regularnie spłacają pożyczki, mogą liczyć nawet na lepsze warunki, przy odrobinie szczęścia. Nie mówiąc już o tym, iż nieregularna spłata wiąże się nieraz z dodatkowymi kosztami.

Kiedy zastanawiamy się jak uzyskać kredyt, warto przejrzeć dostępne sposoby na polepszenie naszej historii kredytowej. Dzięki raportowi BIK możesz poznać swoją historię kredytową. Jest to koszt kilkunastu złotych, jednak warto wiedzieć, jak wyglądamy w bazach. Taka wiedza, może nam pomóc w ewentualnym odbudowaniu naszej zdolności.

Jeżeli nigdy nie braliśmy kredytu, nie mamy żadnego zobowiązania na siebie może być to problemem, ponieważ nie jesteśmy sprawdzonym klientem. Bank nie może być pewny co do nas jako dłużnika. Jednak lepszy jest brak historii kredytowej niż ewentualne opóźnienia i nieregularne spłaty zobowiązań.