Online shopping website

W grupie raźniej, ale czy też taniej?

Każdego dnia większość społeczeństwa spotyka się w sklepach. Robiąc zakupy, staramy się pamiętać, aby kupować jedynie potrzebne rzeczy. Duża część z nas zwraca szczególnie uwagę na ceny i jakość produktów. Nie chcesz przepłacać? Zastanawiasz się jak zaoszczędzić? W takim razie bardzo dobrze, że właśnie to czytasz.

Zakupy grupowe stały się fenomenem. Jednak z czasem ich popularność zaczęła gwałtownie spadać. Sprzedawcy nie czerpali już z tego takich korzyści jak wcześniej. Czy koniec zakupów grupowych nastąpi już niedługo, mimo że wiele osób nie poznało jeszcze tej formy kupna? Jak w ogóle działa taki system? Dowiedzmy się!

Obsługą zakupów grupowych zajmują się specjalne serwisy. Działają one na zasadzie marketingu afiliacyjnego, który jest swoistego rodzaju programem partnerskim. Celem realizacji całego pomysłu była chęć pozyskania jednorazowo większej grupy klientów przez firmy i sklepy internetowe. Utworzenie karnetów miało również na celu rozpowszechnianie wizerunku danego przedsiębiorstwa w tego typu serwisach.

Było to dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy w swojej ofercie posiadali produkty o dużej częstotliwości zakupu, jak np. produkty codziennego użytku. Dla konsumentów również było to coś korzystnego. Niekiedy mogli oni zakupić karnety obniżone nawet o 70-80% w stosunku do ceny podstawowej.

Wysokość zniżki uzależniono jednak od wielu czynników. Doświadczenie takich form uprzywilejowania powiązano z tym, iż odpowiednio duża liczba osób musiałaby także skorzystać z tej samej promocji w określonym czasie. Dopiero wtedy taka transakcja zostałaby sfinalizowana.

Nie należy także mylić tego z używaniem kodów rabatowych. Są to dwie różne rzeczy. Warto też wiedzieć, że okres boomu na portalach zakupów grupowych miał miejsce w 2011 i w 2012 r. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ludzkość lubi promocje i łatwo daje się nabrać na chwyty marketingowe. Okres świetności zakupy grupowe mają już za sobą, ale w dalszym ciągu mogą do niego powrócić. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się w najbliższych latach.