Business decisions can be very difficult

Kim jest decydent?

Zakupy to bardzo ważne przedsięwzięcie, szczególnie te, za ogromne sumy pieniędzy. Domowy budżet często bywa niewielki, a budżet przedsiębiorstwa ogromny, dokonując pewnego procesu wiele firm poszukuje fachowców, którzy rozważą wszystkie przeciwności i zalety, w taki sposób, by dokonać odpowiedniego wyboru.

Decydent, osoba, która podejmuje trudne decyzje

Czy jest to warte zakupu? Czy jest to korzystna oferta, co kupić, a także odwieczne pytanie, gdzie kupić, by było wszystko jak najlepisze. W tym momencie pojawia się odpowiedni człowiek na swoim stanowisku, decydent. Człowiek, który działa w obszarze podejmowania ostatecznej decyzji, wyboru wariantu ostatecznego.

Przed nim wielkie wyzwanie, podjęcie prawidłowej decyzji, w taki sposób, by każda ze stron była zadowolona, problem, który jest trudny do rozstrzygnięcia. Decydent wybiera spośród alternatywnych wariantów, decyzja jest wiążąca, a decydent jest w pełni odpowiedzialny.

Czy każdy może zostać decydentem?

Obecnie decydentów można podzielić na trzy główne kategorie. Osobę fizyczną, jednostkę, podejmować decyzje może grupa osób. Decydentem może zostać każdy, nie zawsze musi to być stanowisko piastowane w konkretnej firmie.

Często osobami podejmującymi decyzje jesteśmy sami dla siebie, dobrym przykładem jest chociażby wybór miejsca pracy. Gdzie stawiając się na stanowisku decydenta sami podejmujemy decyzję, co wybrać.

Najczęściej osoba lub jednostka osobowa decyduje się na wariant, który zmaksymalizuje oczekiwania. Innym przykładem decydenta jest konsument, który staje przed wyborem co kupić, jednakże są to problemy niezbyt dużej rangi.

Często w ogromnych przedsiębiorstwach, które rozporządzają dużymi pieniędzmi decydent podejmuje decyzje bardzo problematyczne, które są trudne, często nie przynoszą oczekiwanych korzyści, które mogą doprowadzić do problemów finansowych firmy.

Innym przykładem decydenta może być grupa osób, pewne osoby, które podejmują decyzje związane z jakąś inwestycją czy przedsięwzięciem. Każda z tych osób chce wybrać to co będzie najkorzystniejsze dla danej grupy.

Leave a Reply