Cargo Vans For Sale

Jak wybrać dobry samochód dostawczy?

Samochód dostawczy to w bardzo wielu firmach podstawa ich działania. Nie dziwi więc fakt, że na jego wybór należy poświęcić sporo czasu, zwracając uwagę na wiele szczegółów. Marka samochodu zazwyczaj nie ma aż tak dużego znaczenia, liczą się parametry które decydują o tym, czy auto w danej firmie będzie dobrze służyć.

Jedną z ważniejszych kwestii na pewno jest wielkość samochodu. Tego typu samochody mają dopuszczalną masę całkowitą do 3500 kg, co umożliwia ich prowadzenie na podstawie prawa jazdy kategorii B. W praktyce można nimi przewozić ładunki o masie najczęściej maksymalnie 1,5 tony.

Samochody dostawcze dzielą się na tak zwane blaszaki, czyli auta posiadające metalową karoserię na całości, samochody typu plandeki w których część bagażowa osłonięta jest umieszczoną na stelażu plandeką lub auta z odkrytą częścią ładunkową.

Samochody typu blaszaki sprawdzają się do przewożenia paczek i materiałów dbając jednocześnie o to, aby nie były one narażone na wpływ warunków atmosferycznych. Takie auta mogą mieć różną długość i wysokość przestrzeni bagażowej, w praktyce oznaczaną literami H i L. im wyższa cyfra przy każdej z liter tym dłuższy lub wyższy jest samochód. To pozwala dostosować go do potrzeb danej firmy czy przewożonych materiałów.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na zawieszenie, wiele firm w przypadku aut dostawczych oferuje możliwość wzmocnienia zawieszenia, co sprawia że nawet przewożenie cięższych przedmiotów nie naraża tak bardzo samochodu na usterki. Elementem, który także jest istotny jest moc silnika, im cięższe ładunki będą przewożone tym bardziej wskazana jest jego większa moc.

Obecnie samochody dostawcze bez problemu mogą być dostosowywane do potrzeb danego klienta. Wydzielanie dodatkowej przestrzeni na przewóz pasażerów czy modyfikacje przestrzeni bagażowej na przykład poprzez umieszczenie w niej zaczepów czy też dodatkowego obicia od wewnątrz – to tylko niewielka część tego, co oferują firmy zajmujące się personalizacją aut.

W przypadku tych przeznaczonych do przewozu żywności bardzo często istotnym elementem jest zamontowanie odpowiedniej instalacji chłodzącej, która zapewnia świeżość przewożonych produktów.