German flag

Znane niemieckie marki

Niemcy słyną z wielu wielkich koncernów znanych na całym świecie. Niemieckie marki kojarzą się z dobrą jakością, niezawodnością i dokładnością w wykonaniu szczegółów. Oto jedne z czołowych niemieckich firm:

Mercedes-Benz

Jedna z bardziej znanych i docenianych marek samochodowych. Założona przeztrójkę niemieckich inżynierów – Karla Benza, Maybacha Wilhelma i Gotliieba Daimlera. Mercedes-Benz specjalizuje się w tworzeniu samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych.

Hugo Boss

Hugo Boss to jedna z bardziej znanych luksusowych marek zajmująca się produkcją odzieży i perfum. Założona została w 1924 roku. W Polsce aktualnie znajduje się 11 firmowych sklepów. Firma ma też niestety mroczny moment w swojej historii – jej trafił się na okres II wojny światowej, kiedy to firma powiązana była z SS, Wermahtem i Hitlerjugend.

Haribo

Jest to niemieckie przedsiębiorstwo branży spożywczej. Produkują oni słodycze, w tym najbardziej znane – misie Haribo w złotym opakowaniu. Firma założona była przez małżeństwo – Hansa i Gertrud Riegel.

Bosch

Bosch to marka zajmująca się przede wszystkim produkcją techniki motoryzacyjnej ale też przemysłowej. Firma ta założona została w 1886 roku przez Roberta Boscha – to od jego nazwiska wzięła się nazwa firmy.

Siemens

Jest to międzynarodowy koncern z branży energetycznej, elektrotechnicznej ale też telekomunikacyjnej, z której najbardziej jest on znany w Polsce. Założycielem tej firmy był nijaki Ernst Werner Siemens. Aktualnym prezesem firmy jest Joe Kaeser. Firma została założona w roku 1847.

BASF

Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się m.in. biotechnologią i chemią. Firma powstała równo 6 kwietnia 1865. Firma przeprowadza genetyczne modyfikację roślin na takich okazach jak przykładowo soja, ziemniaki czy kukurydza. To w ich laboratoriach powstała nowa odmiana ziemniaka Amflora.

Henkel

Henkel to kolejny niemiecki koncern branży chemicznej. Specjalizuje się w produkowaniu wszelakiego rodzaju środków higienicznych do domowego i przemysłowego użytku. Firma powstała w 1876 roku; założona została przez Fritza Henkela. Z początku marka specjalizowała się w wytwarzaniu środków piorących. Zasłynęła z wporowadzenia do sprzedaży pierwszego aktywnego proszku to prania.

Leave a Reply